• Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov
    Školská jedáleň : 0415572177

Streda 18. 7. 2018

Statistics

Vitajte na stránke našej školy !

Milí žiaci, rodičia a priatelia školy,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne novinky zo života školy, oznamy a ďalšie užitočné informácie.

Novinky

• Beh olympijského dňa v Žiline sa uskutočnil 20. júna 2018. Zúčastnili sa na ňom najlepší atléti našej školy a škôlky. V jednotlivých kategóriách nás úspešne reprezentovali: škôlkari Andrejka Koryťáková (3. miesto), Sebastián Plačko (2. miesto), Denis Sládek (1. miesto) a školáci Matej Cigánik (3. miesto) a Aneta Medzihorská (3. miesto).

• V závere školského roka sa na našej škole konalo viacero športových akcií. Jednou z nich boli aj tradičné Školské olympijské hry, na ktorých sa zúčastnila celá škola. Naši žiaci si nielen zasúťažili, ale hlavne si pripomenuli myšlienku olympionizmu - fair play.

• Prečítajte si posledné tohtoročné číslo nášho školského časopisu: Hrico_3(1).pdf

• Keď 1. júna väčšina našich žiakov plnila úlohy na školskom dvore, štvrták Aďo Bóna recitoval anglickú poéziu na celoslovenskom kole súťaže Jazykový kvet. Konkurencia bola veľká a Aďo získal perfektné druhé miesto. V ten istý deň skupinka dievčat Sabína Mišutková, Kristína Vršanská a Nina Sedliačková súťažili v celslovenskej anglickej súťaži Jazyková štafeta, kde nakoniec obsadili skvelé tretie miesto. Blahoželáme! Touto cestou by sme sa chceli poďakovať pani Bónovej pri pomoci s organizačným zabezpečením.

• V piatok, 1. júna 2018, sa v našej škole uskutoční oslava Dňa detí. Oslava bude prebiehať formou súťaží a zbieraní pečiatok v nich, ktoré si potom deti vymenia vo výmennom obchodíku za rôzne drobné ceny. Zároveň každý žiak dostane balíček od rady rodičov. Začíname o 9.00 hod. Všetkým našim žiakom želám, aby bol tento deň pre nich tým najkrajším.

Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

• V tomto školskom roku sa našej škole v súťažiach naozaj darí. A opäť sme bodovali ! Piataci - Maťo Cigánik, Terezka Trajčíková, Natálka Hubočanová, Maťka Lušnáková a Kubo Dobroň, pod vedením p. zástupkyne Štolfovej, obsadili 2. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády, kategória F. Do prvého miesta im chýbal jeden jediný bod. Blahoželáme !

• Vo štvrtok 10. mája 2018 sa o 16.00 hod. uskutočnia celoškolské konzultácie. Účasť rodičov je nutná !

Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

• 24. apríla 2018 víťazky dekanátneho (okresného) kola Evka Hvizdáková z 9. roč., Majka Hvizdáková z 8. roč. a Dianka Trajčíková zo 6. roč. súťažili v diecéznom (krajskom) kole Biblickej olympiády. Súťaž sa konala v priestoroch Biskupského úradu v Žiline. Dievčatá sa umiestnili na 4. mieste. Blahoželáme!

• Po úspešnom krajskom semifinále sme sa 11. 4. zúčastnili krajského finále súťaže Jazykový kvet v Žilinskej krajskej knižnici. Štvrták Adrián Bóna úspešne obhájil prvé miesto v prednese anglickej poézie a prózy a postupuje do celoslovenského kola. Deviatačka Simona Sládková skončila na druhom mieste s vlastnou tvorbou v anglickom jazyku a skupinka deviatakov Rebeka Haluzová, Silvia Randíková, Alžbeta Bieliková, Vladka Trnovcová, Simona Sládková, Martin Višňovský, Adrián Plačko a Samuel Mruk sa tiež umiestnili v kategórii nemecká dráma na skvelom druhom mieste. Všetkým srdečne blahoželáme!

• 22. marca sme sa zúčastnili dekanátneho (okresného) kola Biblickej olympiády. Súťaž sa konala v priestoroch Súkromného centra voľného času v Bytči. Evka Hvizdáková z 9. ročníka, Majka Hvizdáková z 8. ročníka a Dianka Trajčíková zo 6. ročníka sa umiestnili na 1. mieste. Víťazkám srdečne blahoželáme a držíme palce v diecéznom (krajskom) kole.

Novinky

• Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov