Navigácia

 • Úspešní matematici!

  V okresnom kole Pytagoriády získal I. miesto Matej Cigánik z 5.B. Ďalšími úspešnými sú Andrej Sládek z 5.B a Nina Sedliačková zo 6. triedy. Blahoželáme!

 • Oznámenie o zápise do 1. ročníka

       Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou P.V.Rovnianka v Dolnom Hričove oznamuje zákonným zástupcom detí, že zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ sa uskutoční

   

  dňa 7. 4. 2018 / sobota / od 9.00 hod. do 13.00 hod.

  v priestoroch Školského klubu detí pri ZŠ s MŠ P.V.Rovnianka v Dolnom Hričove

   

  Na zápis treba priniesť vyplnený dotazník, ktorý si rodič môže vyzdvihnúť v materskej škole, rodný list dieťaťa a občiansky preukaz.

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy                                                                                                           

   

 • Riaditeľské voľno

  Z dôvodu organizačného zabezpečenia testovania žiakov 9. ročníka - Testovanie T9 -  udeľujem dňa 21.3.2018 (streda) žiakom 1. - 4. ročníka riaditeľské voľno.

  Žiaci ročníkov 5. - 8. začínajú v tento deň vyučovanie o 9.00 hod. v budove ročníkov 1. - 4.

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

 • Vyšlo nové číslo HRIČO

 • Jazykový kvet 2018

  8.marca sme sa zúčastnili krajského semifinále 

 • Naše recitátorky úspešné!

  28. februára sme sa zúčastnili regionálneho kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaž sa konala v priestoroch Základnej školy Martinská v Žiline. Karolína Decká z 5. ročníka skončila v II. kategórii v prednese poézie na 2. mieste a Rebeka Haluzová v III. kategórii tiež v prednese poézie na 3. mieste. Srdečne blahoželáme! 

 • Riaditeľské voľno

  Dňa 8. 2. 2018 a 9. 2. 2018 (štvrtok a piatok) udeľujem žiakom 1. - 9. ročníka  riaditeľské voľno z dôvodu rozšíreného chrípkového ochorenia. Vyučovanie v našej škole opäť začína v pondelok 12. 2. 2018.

  Mgr. Ivan Brezovský
  riaditeľ školy

 • Školský ples

  9. 1. 2017

  Milí rodičia, priatelia školy,

  pozývame Vás na 9. ročník Školského rodičovského plesu, dňa 10. februára 2018 o 19.00 hod. v telocvični našej základnej školy. Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v škole alebo na tel.č. 041/5572133. Vstupenka pre dve osoby stojí 30,- €, zahŕňa večeru pre dve osoby, kávu, zákusok a fľašu vína. Bohatá tombola je zabezpečená, o zábavu sa postará Janko Masný - JaJa band a DJ IGI. Všetci ste srdečne vítaní !

 • Karneval

  Pozývame všetky deti na školský karneval, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 1. februára od 15.00 do 18.00 pre žiakov I. stupňa a od 16.00 do 20.00 pre žiakov II. stupňa. Tešíme sa na veselé masky a súťaže.

 • Vianočná akadémia - pokračovanie

 • Medovníková vôňa v škole

  Cítite tú vôňu? Naša škola pred Vianocami rozvoniavala krásnou vianočnou vôňou čerstvo upečených medovníkov. Ďakujeme mamičkám a babičkám za cesto (spracovali sme 32 kg cesta), z ktorého sme napiekli chrumkavé dobroty. Prajeme aj Vám príjemné vianočné pečenie. Dobrú chuť prajú žiaci z krúžku Ham a mňam. P. uč. Cigániková.

 • Vianočná Bratislava

  Aj tento rok sme si spríjemnili predvianočnú náladu vianočnými trhmi. Kde? No predsa v Bratislave! Deťúrence, učitelia, rodičia zažili v sobotňajší deň množstvo zážitkov, ochutnali rôzne špeciality, nakúpili veľa darčekov, naladili sa na Vianoce, ktoré by mali byť krásne, požehnané, láskyplné, spojené s oddychom, radosťou a pokojom. Kde pôjdeme nabudúce? Dozviete sa o rok, ale vieme, že už teraz sa tešíme na naše spoločné zážitky. Do cestovania! P. uč. Cigániková

 • Jesenný zber papiera

  Pochvala všetkým triedam od prvého až deviateho ročníka!

  Všetci sme nazbierali 7000 kg papiera = 7 ton za 4 dni, normálne sme nemohli zavrieť ani kontajner, taký bol napráskaný papierom a pomocníkmi, ktorí sa starali o neustálu dodávku papiera za každého počasia. Veľká pochvala žiakom 5.A triedy a žiakom 8. ročníka, ktorí sa pretekali a súperili medzi sebou na káričkách a fúrikoch po dedine. Skončilo to veľmi tesne, a preto sme sa rozhodli oceniť najlepšiu triedu na 1. stupni a najlepšiu triedu na 2. stupni.

  Nech sa páči očakávané výsledky:

  1. miesto (1. stupeň) - 3. Roč.: 811 kg

  1. miesto (2. stupeň) - 5. A: 2577, 5 kg, 8. roč.: 2509, 5 kg

  Všetky prvé miesta boli odmenené chutnou, chrumkavou pizzou, na ktorej si žiaci pochutnali na noci v škole.

  Ďakujem kolegom za pomoc a spoluprácu pri „posilňovacom  systéme“ v kontajneri.

  Tešíme sa na ďalší zber, ktorý nás bude čakať v júni.

  Do zbierania p.uč. Cigániková.

 • Vianočná akdémia

  Zastavme čas....najkrajšie Vianoce sú predsa iba v nás...Milí rodičia, starí rodičia, priatelia...Naše deti Vás srdečne pozývajú na Vianočnú akadémiu, kde sa bude spievať, hrať a tancovať...Kedy? V nedeľu, 17. decembra 2017 o 14.00 hod. Predtým sa však už od 13- tej hodiny môžete zastaviť na trhoch s ich výrobkami, ktorými by Vás chceli potešiť a úsmev na tvárach vyčariť.Všetci ste srdečne vítaní !

 • HRIČO

  Ďalšie číslo nášho školského super časopisu nájdete tu :

 • Škola hrou

  Priatelia, ak by ste chceli vidieť, ako sa môžeme hravo učiť o prírode, vode, pôde, potravinách, doprave a energiách pozrite si tretiacku prezentáciu.

  Je to výstup z ich dvojmesačného projektu Misia modrá planéta. ŠKOLA HROU :-D

  Prezentáciu si môžete pozrieť tu :

 • Cena pre školský časopis

  Náš školský časopis Hričo získal v celoslovenskej súťaži Pro Slavis Cenu Miestneho odboru Matice slovenskej. Cenu od predsedu MO MS pána Stanislava Kučeru prevzal Jakub Dobroň na slávnostnom vyhodnotení, ktoré sa uskutočnilo 24. novembra v Žiline.

 • Biblická olympiáda

  23. novembra 2017 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády. Zapojilo sa 14 súťažiacich a do okresného kola postupujú :

  1. Eva Hvizdáková, 9. ročník
  2. Mária Hvizdáková, 8. ročník
  3. Diana Trajčíková, 6. ročník

  Víťazom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole !

 • Celoškolské konzultácie

  Oznamujeme všetkým rodičom, že dňa 16.11.2017 (štvrtok) sa uskutočnia celoškolské konzultácie. Konzultácie budú prebiehať v čase od 15,30 hod. do 17,30 hod. Využite možnosť dozvedieť sa informácie o prospechu a správaní vašich detí a tiež najaktuálnejšie novinky zo života našej školy.

 • Škola, ktorá mení svet

  Naša škola sa stala súčasťou projeku Školy, ktoré menia svet - znamená to, že sa stávame súčasťou siete škôl, ktoré svojím prístupom vedú žiakov k informovanej a aktívnej zodpovednosti za svet okolo seba, zapája ich do tvorby príjemného, inkluzívneho a komunitného školského prostredia a zážitkovo ich vzdeláva v témach občianskych kompetencií, zdravej tolerancie voči inakosti a kritického myslenia.  Tento projekt na našu školu prináša Inštitút pre aktívne občianstvo s podporou Nadácie ESET, siete tlačiarní Anwell a kníkupectiev Artforum.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov
  Školská 248
  013 41 Dolný Hričov
 • Základná škola : 0911 572133, 0415572133
  ZŠ roč. 1. - 4. : 0911 557213
  Materská škola : 0415572132
  Školská jedáleň : 0415572177

Fotogaléria