Navigácia

 • Ponuka krúžkov v školskom roku 2017/2018

  O tom, aké krúžky budú pracovať na našej škole v tomto školskom roku sa dozviete tu : Ponuka_zaujmovej_cinnosti.doc

 • Burza hračiek

  Dňa 4. 10. 2017 sa po vyučovaní uskutoční Burza hračiek pre žiakov 1. - 4. ročníkov. Nepotrebné hračky môžete priniesť do 29.9.2017 p.učiteľkám na 1. stupni.

 • Slávnostné otvorenie školského roka

  Milí žiaci, rodičia, priatelia školy,

  oznamujeme Vám, že slávnostné otvorenie nového školského roku 2017/2018 sa uskutoční v našej základnej škole, v pondelok 4.9.2017 o 9.00 hod.

  Verím, že naši žiaci počas prázdnin načerpali veľa síl a oddýchnutí sa už tešia na našu školičku. Tešíme sa na Vás !

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

 • Hričo - letný špeciál!

  Posledné tohtoročné číslo školského časopisu Hrico_5.pdf

 • Šampión školy

  Šampión školy je Matej Cigánik!

  Súťaž Matematický klokan sa v našej škole teší veľkej obľube. Tento rok sa zapojilo 60 žiakov. Riešili zaujímavé úlohy, ktoré si vyžadovali logické myslenie. Najlepšie sa s nimi popasoval Matej Cigánik, žiak 4. ročníka, ktorý sa nepomýlil ani raz a stal sa šampiónom školy. Medzi 20% najlepších na Slovensku patria: prváci Adrián Konečný, Benjamín Koryťák, Barborka Michalová, Lenka Chobotová, Veronika Krnáčiková, Katarína Cingelová, druháci Laura Decká, Tomáš Sládek,  piatačka Nina Sedliačková, siedmačka Mária Hvizdáková, ôsmaci Marek Zachar, Viktória Capandová a deviatak Štefan Brežný. Každý žiak dostane diplom  a úspešní žiaci aj malý darček. Blahoželáme!

 • Zber papiera

  V dňoch 19. - 22. júna 2017 sa tradičný zber papiera. Zviazaný a odvážený papier (noviny, časopisy, knihy bez tvrdého obalu...) môžete nosiť od 14.00 do 17. 00 hod., prípadne aj ráno od 7.00 do 7.30. Kartón nezbierame.Kontajner bude pristavený na obvyklom mieste pred školskou jedálňou.

  p.uč. Cigániková

 • Škola v prírode

  Od 5. 6. 2017 do 9. 6. 2017 sa naši drobci z 3. ročníka zúčastnili Školy v prírode v Terchovej. Bol to týždeň super zážitkov, dobrodružstiev, ale aj vzdelávania. Tety kuchárky varili samé chutné jedlá a v ničom nezaostávali ani pani učiteľky, ktoré mali výborné nápady na výlety do okolia. Môžete sa o tom presvedčiť v sekcii Fotogaléria alebo tiež vo fotoalbume 3. ročníka.  

 • Vyšlo nové číslo školského časopisu

  Ak vás zaujíma, čo sa deje v našej škole z pohľadu žiakov, čítajte Hrico_4.pdf

 • Plenárne RZ a celoškolské konzultácie

  Oznamujeme všetkým rodičom, že dňa 9.5.2017 (utorok) sa uskutoční plenárne rodičovské združenie a po ňom celoškolské konzultácie. Konzultácie budú prebiehať v čase od 16,20 hod. do 17,30 hod.Využite možnosť dozvedieť sa informácie o prospechu a správaní vašich detí a tiež najaktuálnejšie novinky zo života našej školy.

 • Zápis detí do MŠ

  Oznamujeme rodičom, že zápis detí do materskej školy sa uskutoční v termíne od 24.4.2017 - 28.4.2017. Tlačivo žiadosti, ktoré si môžete vyzdvihnúť priamo v materskej škole, je potrebné odovzdať v uvedenom termíne zástupkyni pre MŠ. Žiadosť musí byť vypísaná a potvrdená detským lekárom.

 • Zápis detí do 1. ročníka

       Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou P.V.Rovnianka v Dolnom Hričove oznamuje zákonným zástupcom detí, že zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ sa uskutoční

  dňa 8. 4. 2017 / sobota / od 9.00 hod. do 13.00 hod.

  v priestoroch Školského klubu detí pri ZŠ s MŠ P.V.Rovnianka v Dolnom Hričove.

  Na zápis treba priniesť vyplnený dotazník, ktorý si rodič môže vyzdvihnúť v materskej škole, rodný list dieťaťa a občiansky preukaz.

   

 • Riaditeľské voľno

  Dňa 5.4. 2017 ( streda ) udeľujem žiakom 4. - 8. ročníka riaditeľské voľno z dôvodu testovania T9 - 2017 žiakov 9. ročníka, ktoré sa v tento deň uskutoční v hlavnej budove základnej školy.

  Mgr. Ivan Brezovský
  riaditeľ školy

 • ĎAKUJEME !!!

  Milí žiaci, rodičia, pritelia školy,

  určite ste si všimli, že sa nám konečne podarilo vymeniť okná na dvoch triedach v budove ročníkov 1. - 3. Za touto výmenou stojí partia rodičov, ktorí sú našej škole neustále nápomocní a s ktorými mám, ako riaditeľ, výbornú spoluprácu.
  Dovoľte mi, ešte raz i touto cestou, vysloviť veľké poďakovanie pani Eleonóre Ďurajkovej a celej rade rodičov za poskytnutie finančných prostriedkov. Poďakovanie patrí i samotnému realizátorovi výmeny - p. Kužmovi, ktorý nám naozaj slačil cenu na minimum.

  Výmenu okien uskutočníme počas letných prázdnin i v ostatných triedach či už z vlastných zdrojov a tiež z rozpočtu obce, kde boli poslancami OZ schválené finančné prostriedky na tento účel. 

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy
   

 • Nový HRIČO!

  Prečítajte si najnovšie číslo nášho školského časopisu Hrico_3.pdf

 • Matematický klokan

  Veľký deň pre všetkých, čo sa prihlásili na túto najväčšiu  medzinárodnú matematickú súťaž nastane 20. marca! Tento rok máme rekordný počet prihlásených žiakov. Ak sa chcete pripraviť, skúste si testy z minulého roku. Nachádzajú sa na stránke www.matematickyklokan.sk

 • Úspechy našich žiakov

  Máme za sebou obdobie školských aj okresných kôl predmetových olympiád a iných súťaží. V decembri bol v okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka úspešný Jakub Marek (9. roč.). Úspešní boli aj Marek Zachar a Silvia Randíková (8. roč.) v okresnom kole Dejepisnej olympiády. V januári získala 3. miesto v obvodnom kole recitačnej súťaže Šaliansky Maťko Ráchel Haluzová (6. roč.). Všetkým blahoželáme!

 • Všetkovedko našej školy je Dorotka Jurašíková

  Spolu s vysvedčením dostalo 17 žiakov, ktorí sa v decembri zúčastnili súťaže Všetkovedko, diplom Všetkovedkov učeň. Traja najlepší  sú Všetkovedkovia:  Adrián Bóna, Dorota Jurašíková z 3. triedy a Klaudia Elizabet Kevešová z 5. triedy.   Zároveň dostali aj malé darčeky. Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími vyhrala Dorotka a môže hrdo nosiť titul Všetkovedko našej školy.

 • Úspechy v okresnom kole MO

  Veľmi nás potešil žiak 9. ročníka Števko Brežný, ktorý  získal 1. miesto (mal plný počet bodov). Postupuje do krajského kola. Blahoželáme a tešíme sa z jeho úspechu! Zo štyroch žiakov 5. ročníka, ktorí sa zúčastnili okresného kola, sú úspešní dvaja: Nina Sedliačková a Dávid Sládek. Blahoželáme! Ďakujeme pani učiteľke Nore Konečnej za prípravu žiakov na súťaž.

 • Školský karneval

  Na známosť sa všetkým dáva, že naša škola najlepší karneval máva ! Preto neváhajte, nahoďte si masky a čakáme Vás v piatok 17.2.2017 v našej školičke. O 15,00 hod. začínajú žiaci 1. stupňa a o 16.00 hod.  sa k nim pridajú i žiaci 2. stupňa. Diskotéka, súťaže, hot-dogy a bufet rady rodičov už sú pripravené. Za organizáciu karnevalu ďakujeme žiakom 9. ročníka a p.uč. Cigánikovej. Tešíme sa na všetky masky !

 • Školský ples

  9. 1. 2017

  Milí rodičia, priatelia školy,

  pozývame Vás na 8. ročník Školského rodičovského plesu, dňa 25. februára 2017 o 19.00 hod. v telocvični našej základnej školy. Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v škole alebo na tel.č. 041/5572133. Vstupenka pre dve osoby stojí 30,- €, zahŕňa večeru pre dve osoby, kávu, zákusok a fľašu vína. Bohatá tombola je zabezpečená, o zábavu sa postará Janko Masný - JaJa band. Všetci ste srdečne vítaní !

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov
  Školská 248
  013 41 Dolný Hričov
 • Základná škola : 0911 572133, 0415572133
  ZŠ roč. 1. - 3. : 0911 557213
  Materská škola : 0415572132
  Školská jedáleň : 0415572177

Fotogaléria