Navigácia

 • Karneval

  Pozývame všetky deti na školský karneval, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 1. februára od 15.00 do 18.00 pre žiakov I. stupňa a od 16.00 do 20.00 pre žiakov II. stupňa. Tešíme sa na veselé masky a súťaže.

 • Vianočná akadémia - pokračovanie

 • Medovníková vôňa v škole

  Cítite tú vôňu? Naša škola pred Vianocami rozvoniavala krásnou vianočnou vôňou čerstvo upečených medovníkov. Ďakujeme mamičkám a babičkám za cesto (spracovali sme 32 kg cesta), z ktorého sme napiekli chrumkavé dobroty. Prajeme aj Vám príjemné vianočné pečenie. Dobrú chuť prajú žiaci z krúžku Ham a mňam. P. uč. Cigániková.

 • Vianočná Bratislava

  Aj tento rok sme si spríjemnili predvianočnú náladu vianočnými trhmi. Kde? No predsa v Bratislave! Deťúrence, učitelia, rodičia zažili v sobotňajší deň množstvo zážitkov, ochutnali rôzne špeciality, nakúpili veľa darčekov, naladili sa na Vianoce, ktoré by mali byť krásne, požehnané, láskyplné, spojené s oddychom, radosťou a pokojom. Kde pôjdeme nabudúce? Dozviete sa o rok, ale vieme, že už teraz sa tešíme na naše spoločné zážitky. Do cestovania! P. uč. Cigániková

 • Vianočná akdémia

  Zastavme čas....najkrajšie Vianoce sú predsa iba v nás...Milí rodičia, starí rodičia, priatelia...Naše deti Vás srdečne pozývajú na Vianočnú akadémiu, kde sa bude spievať, hrať a tancovať...Kedy? V nedeľu, 17. decembra 2017 o 14.00 hod. Predtým sa však už od 13- tej hodiny môžete zastaviť na trhoch s ich výrobkami, ktorými by Vás chceli potešiť a úsmev na tvárach vyčariť.Všetci ste srdečne vítaní !

 • HRIČO

  Ďalšie číslo nášho školského super časopisu nájdete tu :

 • Škola hrou

  Priatelia, ak by ste chceli vidieť, ako sa môžeme hravo učiť o prírode, vode, pôde, potravinách, doprave a energiách pozrite si tretiacku prezentáciu.

  Je to výstup z ich dvojmesačného projektu Misia modrá planéta. ŠKOLA HROU :-D

  Prezentáciu si môžete pozrieť tu :

 • Cena pre školský časopis

  Náš školský časopis Hričo získal v celoslovenskej súťaži Pro Slavis Cenu Miestneho odboru Matice slovenskej. Cenu od predsedu MO MS pána Stanislava Kučeru prevzal Jakub Dobroň na slávnostnom vyhodnotení, ktoré sa uskutočnilo 24. novembra v Žiline.

 • Biblická olympiáda

  23. novembra 2017 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády. Zapojilo sa 14 súťažiacich a do okresného kola postupujú :

  1. Eva Hvizdáková, 9. ročník
  2. Mária Hvizdáková, 8. ročník
  3. Diana Trajčíková, 6. ročník

  Víťazom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole !

 • Celoškolské konzultácie

  Oznamujeme všetkým rodičom, že dňa 16.11.2017 (štvrtok) sa uskutočnia celoškolské konzultácie. Konzultácie budú prebiehať v čase od 15,30 hod. do 17,30 hod. Využite možnosť dozvedieť sa informácie o prospechu a správaní vašich detí a tiež najaktuálnejšie novinky zo života našej školy.

 • Škola, ktorá mení svet

  Naša škola sa stala súčasťou projeku Školy, ktoré menia svet - znamená to, že sa stávame súčasťou siete škôl, ktoré svojím prístupom vedú žiakov k informovanej a aktívnej zodpovednosti za svet okolo seba, zapája ich do tvorby príjemného, inkluzívneho a komunitného školského prostredia a zážitkovo ich vzdeláva v témach občianskych kompetencií, zdravej tolerancie voči inakosti a kritického myslenia.  Tento projekt na našu školu prináša Inštitút pre aktívne občianstvo s podporou Nadácie ESET, siete tlačiarní Anwell a kníkupectiev Artforum.

 • Európsky deň jazykov

  29. septembra si pripomíname Európsky deň jazykov. Tento rok sa oslavy niesli v duchu obľúbených jazykov a súťaže o najdlhšiu jazykovú reťaz.  Naša škola nemohla v takejto súťaži chýbať. Úlohou bolo  utvoriť reťaz z ľudí, ktorí mali mať  na svojom oblečení nápis AHOJ vo svojom obľúbenom jazyku. Každá trieda si teda vybrala svoj jazyk a žiaci si vytvorili kartičku s pozdravom v danom jazyku. Spoločne s pánom riaditeľom, pani zástupkyňou, pani učiteľkami a žiakmi sme tak vytvorili vyše  dvestočlennú reťaz plnú rôznych cudzojazyčných pozdravov. Za organizáciou tohto dňa stojí skupinka deviatakov. Aj vďaka nim si budeme pamätať, že v tento deň oslavujeme deň jazykov.

  Na uvedenom linku môžete hlasovať za našu školu http://edlslovakia.webnode.sk/language-chain/edl-language-chain-2017/.   

 • Ponuka krúžkov v školskom roku 2017/2018

  Ponuka krúžkov v školskom roku 2017/2018

  O tom, aké krúžky budú pracovať na našej škole v tomto školskom roku sa dozviete tu : Ponuka_zaujmovej_cinnosti.doc

 • Burza hračiek

  Burza hračiek

  Dňa 4. 10. 2017 sa po vyučovaní uskutoční Burza hračiek pre žiakov 1. - 4. ročníkov. Nepotrebné hračky môžete priniesť do 29.9.2017 p.učiteľkám na 1. stupni.

 • Hričo - letný špeciál!

  Posledné tohtoročné číslo školského časopisu Hrico_5.pdf

 • Šampión školy

  Šampión školy je Matej Cigánik!

  Súťaž Matematický klokan sa v našej škole teší veľkej obľube. Tento rok sa zapojilo 60 žiakov. Riešili zaujímavé úlohy, ktoré si vyžadovali logické myslenie. Najlepšie sa s nimi popasoval Matej Cigánik, žiak 4. ročníka, ktorý sa nepomýlil ani raz a stal sa šampiónom školy. Medzi 20% najlepších na Slovensku patria: prváci Adrián Konečný, Benjamín Koryťák, Barborka Michalová, Lenka Chobotová, Veronika Krnáčiková, Katarína Cingelová, druháci Laura Decká, Tomáš Sládek,  piatačka Nina Sedliačková, siedmačka Mária Hvizdáková, ôsmaci Marek Zachar, Viktória Capandová a deviatak Štefan Brežný. Každý žiak dostane diplom  a úspešní žiaci aj malý darček. Blahoželáme!

 • Škola v prírode

  Škola v prírode

  Od 5. 6. 2017 do 9. 6. 2017 sa naši drobci z 3. ročníka zúčastnili Školy v prírode v Terchovej. Bol to týždeň super zážitkov, dobrodružstiev, ale aj vzdelávania. Tety kuchárky varili samé chutné jedlá a v ničom nezaostávali ani pani učiteľky, ktoré mali výborné nápady na výlety do okolia. Môžete sa o tom presvedčiť v sekcii Fotogaléria alebo tiež vo fotoalbume 3. ročníka.  

 • Vyšlo nové číslo školského časopisu

  Ak vás zaujíma, čo sa deje v našej škole z pohľadu žiakov, čítajte Hrico_4.pdf

 • Plenárne RZ a celoškolské konzultácie

  Plenárne RZ a celoškolské konzultácie

  Oznamujeme všetkým rodičom, že dňa 9.5.2017 (utorok) sa uskutoční plenárne rodičovské združenie a po ňom celoškolské konzultácie. Konzultácie budú prebiehať v čase od 16,20 hod. do 17,30 hod.Využite možnosť dozvedieť sa informácie o prospechu a správaní vašich detí a tiež najaktuálnejšie novinky zo života našej školy.

 • Zápis detí do MŠ

  Zápis detí do MŠ

  Oznamujeme rodičom, že zápis detí do materskej školy sa uskutoční v termíne od 24.4.2017 - 28.4.2017. Tlačivo žiadosti, ktoré si môžete vyzdvihnúť priamo v materskej škole, je potrebné odovzdať v uvedenom termíne zástupkyni pre MŠ. Žiadosť musí byť vypísaná a potvrdená detským lekárom.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov
  Školská 248
  013 41 Dolný Hričov
 • Základná škola : 0911 572133, 0415572133
  ZŠ roč. 1. - 4. : 0911 557213
  Materská škola : 0415572132
  Školská jedáleň : 0415572177

Fotogaléria