Navigácia

 • Víťazstvo v celoslovenskom kole

  Nina Chládeková (9. A) zvíťazila v celoslovenskom finále jazykovo-výtvarnej súťaže Môj slovník z reality, v kategórii nemecký jazyk - slovenský jazyk. Blahoželáme!

 • REGIONÁLNE EXKURZIE

  Siedmaci absolvovali prehliadku mesta Žilina so zameraním na jeho hostóriu. Navštívili Burianovu vežu a Rosenfeldov palác, kde bola výstava s názvom História bábkového divadla. Exkurzia žiakov 9. ročníka bola zameraná na židovské pamiatky. Sprievodkyňa nás previedla mestom, navštívili sme ortodoxnú synagógu, neologickú synagógu a Pamätnú izbu Vrbu a Wetzlera - slovenských židov, ktorým sa podarilo utiecť z Osvienčimu a podať správu o hrôzach koncentračného tábora. Po dvoch rokoch sa nám opäť podarilo zrealizovať Stredoveký deň - šiestaci si najskôr pozreli prezentáciu o živote na hradoch, ktorú si pre nich pripravil pán Mihálik zo Združenia priateľov Hričovského hradu. Potom sa presunuli na hrad, kde odstraňovali náletovú vegetáciu, vyčistili ohnisko a priestor pri altánku, vyniesli 300 kg piesku a nanosili množstvo kameňov. Fotografie si pozrite vo fotoalbume.

 • ZBER PAPIERA

  Oznamujeme všetkým žiakom, rodičom i priateľom školy, že od 30.5.2022 - 2.6.2022 bude v našej škole prebiehať zber papiera. Kontajner je pristavený na ulici pred budovou ročníkov 1. - 4. Vždy v čase od 14.00 - 18.00 hod. bude pri kontajneri služba, ktorá bude papier preberať.  Zbierajú sa previazané odvážené časopisy, noviny, kancelárske papiere a knihy bez tvrdých obalov. Nezbierajú sa kartóny.

 • Deň detí

  Dňa 1. júna 2022 sa v našej škole uskutoční oslava Dňa detí, od 9.00 - 12. 00 hod.  Oslava bude prebiehať súťažnou formou, kde žiaci budú zbierať pečiatky na rôznych súťažných stanovištiach a tieto si potom vymenia za vecné ceny a darčeky vo výmennom obchodíku. Pripravené sú pre nich sladké balíčky a hot-dogy.

  Naše poďakovanie patrí rade rodičov, p. Michalovi Šutákovi a obci Dolný Hričov za sponzorskú pomoc pri materiálnom zabezpečení celého podujatia.

 • Exkurzia 8. ročník

  Žiaci 8. ročníka absolvovali v pondelok 23. 5. vzdelávaciu exkurziu, ktorá bola zameraná na upevnenie učiva z dejepisu, literatúry, techniky a geografie. Najskôr navštívili Mincovňu v Kremnici, absolvovali prehliadku bane Bartolomej a na záver ich čakala krásna zážitková prehliadka rodného domu Sládkovičovej Maríny. Fotografie si pozrite v našom fotoalbume. 

 • Riaditeľské voľno

  Z dôvodu organizačného zabezpečenia Testovania T5 žiakov 5. ročníka udeľujem žiakom 6. - 9. ročníka riaditeľské voľno v stredu 18. 5. 2022. Riaditeľské voľno sa nevzťahuje na žiakov 1. - 4. ročníka.

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

 • Ďalší úspech v súťaži - máme 1. miesto !

  Opäť sa môžme popýšiť príjemnou správou ! Máme 1. miesto !
  Na rozdiel od iných súťaží, kde súťažia jednotlivci, je Biologická olympiáda ktg. F súťažou družstiev.
  V OKRESNOM  KOLE tejto súťaže ZVÍŤAZILO  naše družstvo v zložení : Ballayová Patrícia, Ballayová Natália, Černeková Natália, Kortišová Michaela,  Janičíková Emma, členkami súťažného družstva boli aj Marína Janáková a Simona Žoldáková.  Blahoželáme!

   

 • Celoškolské konzultácie pre rodičov

  Vážení rodičia,

  pozývame vás na celoškolské konzultácie, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 12.5.2022 od 16.00 hod. - 17.30 hod. Vaša účasť je nutná !  Žiadame vás o dodržanie konzultačných hodín z dôvodu konania pracovnej porady.

  Mgr. Ivan Brezovský, riaditeľ školy

 • V okresnom kole Biologickej olympiády máme 2. a 3. miesto !

  Naša škola opäť úspešná. Pod vedením pani zástupkyne Štolfovej  obstáli vo veľlkej konkurencii škôl žilinského okresu naši šiestaci - Benjamín Koryťák, ktorý sa umiestnil na 2. mieste a Jozef Aurel Králik - získal 3. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády. Obom srdečne gratulujeme !

 • Máme úspešnú finalistku !

  Nina Chládekova, žiačka 9.A. triedy postúpila do finále celoslovenskej výtvarno - jazykovej súťaže Môj slovník z reality. Blahoželáme a držíme palce vo finále !

 • Zápis detí do materskej školy

  Vážení rodičia, všetky potrebné informácie ohľadom zápisu do materskej školy na šk. rok 2022/2023 nájdete tu :
  Oznam_o_zapise_2022-2023.docx

  Potrebné tlačivá nájdete v ľavom menu v sekcii Tlačivá. Webová stránka materskej školy má technickú poruchu a tlačivá z nej nie je dočasne možné sťahovať. Uvedenú závadu odstránime v čo najkratšom čase. Za pochopenie ďakujeme.

  Janka Hanusová, zástupkyňa riaditeľa pre MŠ

 • Máme úspešné recitátorky!

  7. apríla sa konalo okresné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Piatačka Simonka Žoldáková za výborný prednes povesti získala 2. miesto a siedmačku Janku Marčišovú odmenila odborná porota čestným uznaním. Dievčatám blahoželáme!

 • Noc s Andersenom

  NOC S ANDERSENOM je medzinárodné podujatie na podporu čítania - pozýva na čítanie rozprávok a kúzelných príbehov počas jednej čarovnej noci deti do knižníc, škôl, školských družín, klubov a iných miest na Slovensku, v Čechách, na Morave ale aj v celej Európe a v zámorí. Rozprávková noc pre deti je plná dobrodružstiev, kreativity a súťaží.

  Žiaci piateho ročníka sa rozhodli stráviť prvú aprílovú noc netradične – v škole „s Andersenom“. Počas tejto noci striedali literárne aktivity s aktivitami zábavnými, umeleckými i športovými.

  Keď prelúskali „literárne puzzle“, v ktorom odhalili 4 z Andersenových rozprávok (Malá morská víla, Divé labute, Dievčatko so zápalkami, Princezná na hrášku) vrhli sa na piatu (Cisárove nové šaty). Túto rozprávku prečítali a precítili „ako herci“ v rôznych náladách.

  Neskôr s nápovedami od spolužiakov odhaľovali rozprávkovú bytosť, na ktorú sa premenili. Tiež sa snažili vžiť do kože ilustrátora a k textu rozprávky pridať pekný obrázok.

  V závere z cestovinových písmenok vyskladali vety z textov  rozprávok. (Niekedy si to vyskúšajte J. Vôbec to nie je také jednoduché ako sa zdá.)

  Pre tých, ktorých nezmohla únava bola k dispozícii telocvičňa. Tá poslúžila na vybitie posledných zostatkov energie.

  Na dobrú noc sme žiakom prečítali niekoľko kapitol z knižky „VRZGOŠI“ (tú sme dostali ako dar od organizátorov tohto projektu). Deti sa možno aj trochu báli malých tvorov skrývajúcich sa pod posteľami, a tak nakoniec zaspali.

                                                                                                                                 Mgr. Kočnerová a Mgr. Masný

   

 • Úspech v krajskom kole!

  Siedmačka Barbora Janáková sa stala úspešnou riešiteľkou krajského kola Dejepisnej olympiády. Blahoželáme!

 • Zápis žiakov do 1. ročníka !

  Upozorňujeme rodičov žiakov, ktorí od septembra 2022 nastupujú na povinnú školskú dochádzku, že zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ na školský  rok 2022/2023 sa uskutoční v sobotu 2. 4. 2022 od 9.00 - 14. 00 hod.v priestoroch ŠKD v budove ročníkov 1. - 4. nad školskou jedálňou. Zápisu sa zúčastňuje zákonný zástupca spolu s budúcim prváčikom. Je potrebné priniesť rodný list dieťaťa a sumu 20,- € na pomôcky, ktoré sú uvedené v prílohe. V prílohe nájdete i dotazník, ktorý treba k zápisu, môžete si ho vytlačiť a priniesť vyplnený alebo ho vyplníte priamo pri zápise.

 • MARCOVINY - návšteva divadla a čitateľský maratón

  V utorok 22. 3. navštívili žiaci 5. a 6. ročníka Bábkové divadlo v Žiline. Inscenácia Dejiny Európy priblížila deťom netradičným spracovaním dôležité momenty z histórie nášho kontinentu. Marec - mesiac knihy sme si pripomenuli aj čitateľským maratónom. Zúčastnilo sa ho 14 žiakov a víťazkou sa stala Ivana Ballayová zo 7. ročníka, ktorá čítala 1 hodinu a 24 minút. 

 • Zbierka pre Ukrajinu

  Sme hrdí, že i naša obec sa zapojila do pomoci Ukrajine. Nemôže chýbať ani naša škola a preto vás prosíme - rodičia, priatelia školy - pridajte sa k nám. Bližšie info nájdete v priloženom plagáte.

 • Aj 7. rocnik v karanténe!

  Z dôvodu ochorenia na Covid 19 u žiačky 7. ročníka nariadil RÚVZ v Žiline karanténne opatrenie pre žiakov 7. ročnika od štvrtka 24.2.2022 do pondelka 28.2.2022 vrátane. Žiaci majú dištančnú výučbu.

  Žiadame rodičov o dôsledné dodržiavanie karantény u detí.

 • 5. ročník opäť v karanténe !

  Z dôvodu ochorenia na covid 19 žiačky 5. ročníka nariadil RÚVZ v Žiline karanténne opatrenie žiakom 5. ročníka v čase od soboty 19. 2. 2022 do stredy 23. 2. 2022 vrátane. Žiaci prechádzajú na dištančné vzdelávanie.

  Žiadame rodičov o dôsledné dodržiavanie karantény.

 • Darujte nám 2% z vašich daní

  Vážení rodičia, priatelia školy,

  i v tomto roku sa uchádzame o vaše 2 % z daní, ktoré budú použité na skvalinenie výchovno - vzdelávacieho procesu. Tlačivá si môžete vyzdvihnúť u triednych učiteliek vašich detí alebo priamo tu na našej stránke nájdete presný postup v ľavom menu v sekcii 2% dane.  ĎAKUJEME !

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou P.V.Rovnianka Dolný Hričov
  Školská 248
  013 41 Dolný Hričov
 • Základná škola : 0904210332, 0415572133
  Materská škola : 0415572132
  Školská jedáleň : 0415572177

Fotogaléria